Po co mi waga?!

Dla większości z nas zakup wagi kończy się na najtańszym produkcie z hipermarketu, który używany jest od święta lub w sytuacji „wcale nie jestem taka gruba jak myślisz, patrz”. Urządzenia do pomiaru ciężaru służą jednak nie tylko do porównywania samego siebie z przed i po imprezie rodzinnej czy innej uroczystości ale także do pracy lub rozrywki.

Spójrzmy przykładowo na wędkarza. Jedzie taki o czwartej rano nad jezioro, siedzi godzinami patrząc na ruszający się (bądź nie) spławik i czeka. Czeka, czeka, czeka… Jest! W końcu na haczyku upragniona ryba. Wraca nasz delikwent do domu, towarzystwa i pytają go ile złowił. Przecież ryba rybie nierówna, a już jak jest wielka to warto się pochwalić ile to ona nie waży. A przecież nie będzie ten wędkarz ważył ryb na wadze, na której sam staje. A w czasie zawodów wędkarskich. Tygodniowego pobytu nad jeziorem? Absurd. Dla miłośnika ryb idealna będzie więc waga hakowa. Lekka, prosta w użyciu i mobilna. Schować ją można do torby, kieszeni samochodu czy w kurtkę. Duży zakres ważenia i wynik pokazywany na wyświetlaczu. A w razie czego rączka, dzięki której wagę powiesimy na przykład na konarze drzewa. Rewelacja. Parafrazując chemiczne przysłowie rzecz można „pamiętaj wędkarzu młody, weź wagę hakową na zawody”.

Wracamy do miasta i jedziemy do kuriera wysłać przesyłkę. Co widzimy na wejściu? Wagę! Ale nie jest to byle waga z pierwszego lepszego sklepu. To waga platformowa lub magazynowa, której nie straszny nawet komplet alufelg czy ciężkie hantelki dla siłacza. Ciekawe, czy którakolwiek firma kurierska wyobraża sobie pracę z wagą, która nie posiada wyświetlacza, poziomicy czy odporności. Nikt przecież nie będzie wymieniał sprzętu trzy razy w miesiącu. Waga ma ważyć dokładnie i ma się nie psuć. Tak po prostu.

Wysłaliśmy paczkę, pora więc na zakupy. Osiedlowy warzywniak, sympatyczna starsza pani, świeże owoce i co? Waga! Sklepowa oczywiście a jak. Z wyświetlaczem, automatycznym przelicznikiem wagi na cenę, różnymi jednostkami wagi. W hipermarketach wagi, w aptekach wagi, u lekarza wagi. Gdzie się nie obejrzymy, dostępne i czasem niezbędne są wagi. Laboratorium bez wagi precyzyjnej? Wolne żarty.

Wagi oferowane w sklepie Emaks.pl to urządzenia wysokiej jakości, przetestowane przez specjalistów. Dokładna praca, wyświetlacze odporne na zabrudzenia i gwarantowana żywotność. A jak postawimy ofertę na wadzę, wynik może być tylko jeden. Warto!

Categories: Hobby i Kulinaria

Comments are closed.

Kamera Molo - Jastar

Jastarnia, malownicza miejscowość na Półwyspie Helskim, jest jednym z najbardziej ...

Airmax Internet Jele

W dobie dynamicznego rozwoju technologii komunikacyjnych, dostęp do szybkiego i ...

Airmax Internet: Ult

W dzisiejszym dynamicznym i cyfrowym świecie, szybki dostęp do Internetu ...

Nastrzykiwarka d

Wstęp Nastrzykiwarka do szynek to innowacyjne urządzenie, które zdobywa coraz większą ...

Dieta w chorobac

Wstęp Choroby wątroby stanowią istotny problem zdrowotny na całym świecie. Wątroba ...